spływy kajakowe

spływy kajakowe

Cześć, w końcu są wakacje i pomyślałem, że wybiorę się z dziewczyną na spływ kajakowy, tylko nie wiem za bardzo gdzie warto się udać i od kogo wypożyczyć kajaki, pomożecie biednemu studentowi ? :)

Fifczak90

Posty: 24

 
Oceń koniecznie siłę nurtu i trudność trasy. Im łatwiejsza, tym lepiej. Ja lubię płynąć kajakiem po maksymalnie spokojnej wodzie. Teraz masz najlepszy termin, bo jeszcze tak dużo ludzi się nie wybiera na wakacje, a woda jest już w miarę ciepła :)

michas901

Posty: 26

 
Ja się czułam na spływie kajakowym bezpiecznie, kiedy płynął za nami doświadczony pan i pomagał ludziom ze słabszą formą, przeciwstawiać się trudniejszym odcinkom, bo takie jednak występują, niezależnie od trasy, trzeba być skoncentrowanym.

Pondz45

Posty: 15

 
Pooglądaj sobie zdjęcia ze spływów https://www.facebook.com/plynkajakiem. Miałem imprezę integracyjną (spływ po Wiśle) i nigdy tak dobrze się nie bawiłem :) Naprawdę komfortowy spływ, z kajakiem zero kłopotów, a do tego mają terminy nawet w sezonie :) Szlaki nie są też przesycone ludźmi, co uważam za duży plus.

marcin225

Posty: 27

 
Ceny spływów kształtują się mniej więcej w zakresie 20-50 zł. Im więcej osób się wybiera na spływ, tym koszty niższe, więc lepiej ekipą popływać, a później w bazie noclegowej wypocząć i wrócić kolejnego dnia do punktu zbiórki. U mnie taki format organizacji zawsze się sprawdzał.

Lubus34

Posty: 44

 
Wspominam najlepiej spływ kajakowy zorganizowany, z ogniskiem, dobrze dobranymi miejscami postojowymi. Jako facet powiem, że lepiej planować trasę na mniej niż pięć godzin, bo później jest męczarnia, szczególnie przy zmiennym nurcie.

Rysiek_99

Posty: 60

 
Pozdrawiam plynkajakiem.pl i polecam, przynajmniej w zakresie spływu po Radomce. Kajaki super lekkie, mocne, wiosła dopasowane idealnie (trwałe, nawet po zderzeniu z kamieniem:)), cena w okolicach 30 zł za spływ. Bezpieczne prowadzenie po szlaku. Ogólnie poziom trudności typowo rekreacyjny.

Fanatyk

Posty: 12

 
Jak bierzesz ze sobą plecak na spływ to wyłóż go jakąś folią nieprzemakalną, bo czasami zdarza się, tzw. wodna wpadka :)

filemon66

Posty: 24

 
Pilica pod względem nurtu jest dość prosta, z Wisłą może być gorzej. Pogadaj z osobami zajmującymi się wynajmem na temat stopnia trudności szlaku. Początkujący nie powinni wypływać na głęboką wodę, bo nawet z kapokiem jest panika, jak ktoś wypadnie z kajaka.

kamap92

Posty: 17

 
Polecam trasę Warka-Mniszew. Niecałe 20 km, w spokojnym nurcie, a czas spływu lekko ponad cztery godziny. Nawet kobieta sobie poradzi :)

mati

Posty: 35