Dobre jedzenie na terenie Krakowa?

Dobre jedzenie na terenie Krakowa?

Hej! Piszę bloga kulinarnego i ostatnio naszła mnie myśl, żeby zbadać krakowskie jadłodajnie z plackami ziemniaczanymi:) Wyłącznie, iż jeszcze nie wiem gdzie należałoby pójść? Pomożecie? :) Odwiedzę każdą knajpę i zrecenzuję :)

Pszemeg

Posty: 34

 
Jeżeli rzeczywiście chcesz pojeść w Kraku to ja ostatnio odkryłem knajpę, gdzie nie żałują klientowi jedzenia na talerzu:) Lokal www.domoweprzysmaki.pl to prawdziwe niebo w gębie oraz gwarancja, że nie wyjdziesz od nich głodny, ani zarówno biedny :P Ich placki mają moją rekomendację, podobnie jak rosół :)

ghjss

Posty: 52

 
Mam taką refleksję, że ogólnie na rynku gastronomicznym jest aktualnie sporo lepiej, niż kiedyś. Łatwiej jest odszukać domowe jedzenie, świeże, dobrze doprawione. Trochę w tym pewnie zasługa Gesslerowej i jej rewolucji :P Kraków co prawda nieco rzadko odwiedza, niemniej jednak akurat w naszym mieście chyba także nie ma takiej potrzeby, albowiem tutaj ludzie znają się na przyzwoitej kuchni :)

DobreSlowo

Posty: 38

 
Witam smakoszy :P No tak, prawda jest taka, że w większości knajp to dają takie placki, że szkoda nawet złotówkę za nie zapłacić :P Najbardziej odradzam żarcie z okolic dworca...Nieźle się kiedyś tam strułem. Tak szczerze to nie mam pojęcia, gdzie można coś smacznego zjeść. No chyba, że u „Wierzynka”, lecz tam placki pewnie kosztują tyle co moja wypłata z zeszłego miesiąca :)

grzelu11

Posty: 43

 
Hehe:) Ktoś tu ma ochotę na porządne placki ziemniaczane? :) Moja rada – idź do warzywniaka, kup porządne kartofle, olej z pierwszego tłoczenia, wróć do domu i zrób sam :) Albo ewentualnie poproś żonę:P To jest mój sposób, dzięki któremu zawsze jem smacznie i nie przepłacam :P

Jack232

Posty: 39

 
Jest takie jedno miejsce w Krakowie, gdzie faktycznie podają świeże jedzenie, zaś nie mrożonki. Nie ulega wątpliwości mowa o takich dość tanich miejscach :P Poprawnie na ulicy Sławkowskiej 24A jest restauracja www.domoweprzysmaki.pl, gdzie na klientów czekają nie wyłącznie prawdziwe placki ziemniaczane, ale także domowe zupy, drugie dania itd.

Robuś

Posty: 35

 
Zarówno mam smaka na placki ziemniaczane :) Gdyby nie to, iż wypada obrać ziemniaki oraz później jeszcze je zetrzeć oraz stać godzinę nad patelnią...to bym sobie zrobił :) Dobrze, iż są knajpy w Krakowie, jakie zrobią to za mnie. Mam kilka takich ulubionych miejsc, gdzie rzeczywiście robią dobre rzeczy, najwięcej w okolicach rynku. Uderz łatwo na Sukiennice oraz tam coś znajdziesz na bank :)

Klasowe34

Posty: 48

 
Witam smakoszy :P No tak, prawda jest taka, że w większości knajp to dają takie placki, że szkoda nawet złotówkę za nie zapłacić :P Najbardziej odradzam żarcie z okolic dworca...Nieźle się kiedyś tam strułem. Tak szczerze to nie mam pojęcia, gdzie można coś smacznego zjeść. No chyba, że u „Wierzynka”, niemniej jednak tam placki pewnie kosztują tyle co moja wypłata z zeszłego miesiąca :)

Jacuś

Posty: 42

 
Jakby Cię tutaj nakierować, hmm...Musisz odnaleźć Kościół św. Kazimierza niedaleko Basztowej i stamtąd kierować się na ulicę św. Marka, zaś później odbić w Sławkowską :) Tam jest moim zdaniem najlepszy lokal z domowym jedzeniem www.domoweprzysmaki.pl. Jest tutaj absolutnie wszystko, nie wyłącznie placuszki domowej roboty, ale również pierogi, schab, rosół...Zawsze tam wpadam na kacu, żeby się podleczyć dobrą zupką :)

Rysiek_99

Posty: 60