sadzonki jagoda kamczacka, szukam !!

sadzonki jagoda kamczacka, szukam !!

Mam pytanie o sadzonki drzew owocowych. Gdzie kupić, do kogo najlepiej się udać. Słyszałem, że markety odpadają.

Kruk

Posty: 8

 
http://www.zielonykrzaczek.pl/pl_borowka_amerykanska.php to link do gospodarstwa ogrodniczego. Kupisz tu szczególnie jakościowe sadzonki borówki amerykańskiej. Polecam, albowiem osobiście u nich kupuję. Jest ok.

TomekK

Posty: 6

 
Ja pozostałam przy jodle kaukaskiej. Nie wywołuje mi problemów w uprawie, zatem nie zmieniam :) Zresztą posiadam ogród po rodzicach i jakoś tak smutno byłoby nie kultywować ich tradycji :) A co do sadzonek to też polecam prywatnych producentów, albowiem masz pewność porządnej jakości.

syrena88

Posty: 6

 
Pamiętaj, że jeśli zdecydujesz się na borówkę czy jagodę kamczacką, oprócz jakości sadzonek istotna jest uprawa. Poczytaj najwięcej, jak tylko się da. Podpytuj na forach itd. Osobiście zniechęciłam się do owoców. Za dużo pracy i czasu. Ale jak masz czas i lubisz takie prace, to polecam. Siostra ma plantacje borówki i wiem, że to wymaga poświęcenia.

roberto

Posty: 13

 
Jestem tego samego zdania. Mam nadzieję, że masz jakiegoś zaufanego w okolicy. Nie polecam sadzonek krzewów ozdobnych z marketów. To pieniądze wyrzucone w błoto. Naprawdę lepiej nawet online kupić w hurtowni.

Krakus

Posty: 21

 
Naprawdę trzeba zwrócić spostrzeżenie na jagodę kamczacką. Jakość jest ważna. Myślę, iż najlepsza będzie jakaś hurtownia producenta sadzonek. W mojej okolicy jest jeden producent, więc nie mam problemu z dostępem do porządnej klasy roślin, ale wiem, iż to może być problem w dużych miastach.

Fifeczek2

Posty: 17